OEM/ODM China halloween melamine dinnerware for Sweden Manufacturer
OEM/ODM China halloween melamine dinnerware for Sweden Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | Halloween Melamine Dinnerware |
| Item No. | TZ007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 49.4 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Height | 2.2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.2 |
| Shipping Weight (kg) | 6.3 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
With our leading technology at the same time as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and development, we are going to build a prosperous future alongside one another with your esteemed enterprise for OEM/ODM China halloween melamine dinnerware for Sweden Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Adelaide , Algeria , Greenland , We've customers from more than 20 countries and our reputation has been recognized by our esteemed customers. Never-ending improvement and striving for 0% deficiency are our two main quality policies. Ought to you want anything, don't hesitate to contact us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Kabinet Dapur ini merupakan set kabinet dapur modern
1)Papan – tahan air, warna tidak mudah pudar, tahan hentakan
2)Sinki -tebal, disambung dengan kaedah modern
3)Kepala meja merupakan batu GRANITE sejenis batu keras dan berkilat setelah di polish
4)Pemasangan menggunakan kaedah modern dan melepasi tahap kualiti tinggi
5)Di kaji dan di pertingkatkan spesifikasinya dari masa kesemasa oleh profesional kami
Cawangan Showroom : Sen Kit Construction Kuala Selangor
www.facebook.com/abkitchen
This manufacturer can keep improving and perfecting products and service, it is in line with the rules of market competition, a competitive company.











