OEM Manufacturer melamine ice cream bowls to Kuwait Manufacturer
OEM Manufacturer melamine ice cream bowls to Kuwait Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Ice cream bowl |
| Item No. | BW207 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | Melamine Ice Cream Spoon |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.3 |
| Shipping Weight (kg) | 6.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
It adheres for the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to develop new products and solutions continuously. It regards shoppers, success as its individual success. Let us produce prosperous future hand in hand for OEM Manufacturer melamine ice cream bowls to Kuwait Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Gambia , Irish , Japan , The company attaches great importance to product quality and service quality, based on the business philosophy "good with people, genuine to whole world, your satisfaction is our pursuit". we design products, According to customer's sample and requirements, to meet the needs of the market and offer different customers with personalized service. Our company warmly welcomes friends at home and abroad to visit, to discuss cooperation and seek common development!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Subscribe for more great DIY’s! http://bit.ly/MelanieHam
Check out More Crochet Tutorials! http://bit.ly/Crochettutorials
Check out my Crochet Chevron Pillow Course!
https://melanie-ham.mykajabi.com/store/NtNJbEzh
This is a great slightly slouchy beanie… a great advanced beginner tutorial showing you all the steps! Share with your crochet friends!
Follow me on Social!
Blog: http://www.melaniekham.com/
Facebook: https://www.facebook.com/melaniehamdesigns
Twitter: https://twitter.com/#!/melanieham
Pinterest: http://pinterest.com/melanieham/
Instagram: http://instagram.com/melaniekham
Get a FREE Crochet Pattern when you sign up for my Newsletter!
http://mad.ly/signups/124360/join
WRITTEN INSTRUCTIONS!
http://melaniekham.com/free-slightly-slouchy-crochet-hat-pattern/
The ch 2 does NOT count as a hdc when you are counting your round for THIS pattern as it “usually” would or could in other patterns. It was creating a little gap, so I made this adjustment
Materials
Lionbrand Heartland Yarn (Mine was the color Mount Ranier)
http://amzn.to/1xmUJlD
Size J hook
http://amzn.to/1uYszPz
My other Crochet Beanie Tutorial
Modified Instructions for this hat using CARON SIMPLY SOFT YARN.
http://www.iheartstitching.com/free-slouchy-hat-pattern-with-caron-simply-soft-yarn/
*This contains affiliate links. It costs nothing for you, but helps me to purchase supplies for videos! THANK YOU for the support!
My mailing address
19197 Golden Valley Rd Ste 710
Santa Clarita CA 91387
Набор керамических ножей – https://ru.aliexpress.com/item/Ceramic-Knife-Set-3-4-5-6-inch-Paring-Fruit-Ceramic-Knives-with-Peeler-and-Covers/32297735352.html?spm=2114.14010208.99999999.299.IGLzvc и https://ru.aliexpress.com/item/High-Quality-Kitchen-Ceramic-Knife-set-3-4-5-6-inch-White-Blade-Paring-Fruit-Vege/32392478373.html?spm=2114.14010208.99999999.306.IGLzvc
Точилка для ножей – https://ru.aliexpress.com/item/Hot-New-Mini-Ceramic-Rod-Tungsten-Steel-Camp-Pocket-Kitchen-Knife-Sharpener-Tool-Free-Shipping/32320085702.html?spm=2114.13010608.0.0.RzYz31
Терка для чеснока – https://ru.aliexpress.com/item/Stainless-Steel-Garlic-Presse-Vegetable-Grater-Cutter-Helper-Stir-Garlic-Peeler-Multifunctional-Cooking-Tool-Sushi-Flavour/32654419907.html?spm=2114.14010208.99999999.262.UfrQXR
Губки меломиновые – https://ru.aliexpress.com/item/50pcs-lot-Magic-Sponge-Cleaner-Eraser-Cleaner-Super-Clean-20-30-10cm-Grey-esponja-limpeza-Melamine/32295548671.html?spm=2114.13010608.0.0.4flm3k и https://ru.aliexpress.com/item/Melamine-Sponge-Magic-Sponge-Eraser-Melamine-Cleaner-Eco-Friendly-White-Kitchen-Magic-Eraser-2015-New-10pcs/32326319650.html?spm=2114.13010608.0.0.rpULQw
Мочалки для посуды – https://ru.aliexpress.com/item/Fashion-Heaven-10X15cm-10pcs-NEW-Kitchen-Home-Scouring-Scour-Scrub-Cleaning-Pads-Random-Color-jul-1/32691665408.html?spm=2114.13010608.0.0.EUDEhQ
Лопатки для теста – https://ru.aliexpress.com/item/New-3Pcs-set-Plastic-Dough-Icing-Fondant-Scraper-Cake-Decorating-Baking-Pastry-Tools-Plain-Smooth-Jagged/32499993305.html?spm=2114.13010608.0.0.M5c6O2
Силиконовые подставки под горячее – https://ru.aliexpress.com/item/Multifunctional-Round-Alveolate-Non-Slip-Heat-Resistant-Mat-Coaster-Cushion-Place-Mat-Pot-Holder-Table-Silicone/32664198609.html?spm=2114.13010608.0.0.jTzL0U
Силиконовые перчатки – https://ru.aliexpress.com/item/TTLIFE-1piece-Heat-Resistant-Silicone-Glove-Cooking-Baking-BBQ-Grill-Glove-Oven-Mitt-Baking-glove-Red/32767182470.html?spm=2114.13010608.0.0.lohnOq
High production efficiency and good product quality, fast delivery and completed after-sale protection, a right choice, a best choice.











