OEM Customized wholesale melamine kids mug for Palestine Factories
OEM Customized wholesale melamine kids mug for Palestine Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 150ml Melamine Kids Mug |
| Item No. | CP011 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 7.8 cm |
| Width | 10.2 cm |
| Height | 6.5 cm |
| Capacity | 150 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6 |
| Shipping Weight (kg) | 7.2 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
With our leading technology as well as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and development, we will build a prosperous future together with your esteemed company for OEM Customized wholesale melamine kids mug for Palestine Factories, The product will supply to all over the world, such as: Romania , Sacramento , Ottawa , To get more information about us as well as see all our products, please visit our website. To get more information please feel free to let us know. Thank you very much and wish your business always be great!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
BOB SCHMIDT SHOWS YOU HOW TO CUT A STRAIGHT LINE EVERY TIME WITH AN EASY TO MAKE HOMEMADE JIG FOR YOUR HOME REMODELING PROJECTS.POWER SAWS , HOW TO MAKE LONG STRAIGHT CUTS, HOW TO CUT WITH A GUIDE, MAKING STRAIGHT CUTS WITH A POWER SAW, POWER SAW TIPS, HOW TO USE A POWER SAW, USING A SAW GUIDE TO MAKE STRAIGHT CUTS, TIPS TO MAKING STRAIGHT CUTS WITH A POWER SAW, CUTTING WITH A POWER SAW, USING A POWER SAW, CUTTING A STRAIGHT LINE, HOW DO I MAKE A STRAIGHT CUT WITH A POWER SAW, ANY ADVICE ON HOW TO MAKE A STRAIGHT CUT WITH A POWER SAW, HOW DO I KEEP FROM MAKING A CROOKED CUT WITH A POWER SAW, CAN’T KEEP POWER SAW ON LINE, HOW TO GET THE BEST CUT WITH A POWER SAW, RUNNING A POWER SAW, USING A POWER SAW, CUTTING WITH A POWER SAW. STOP WASTING MATERIAL MAKING BAD CUTS , RUINING MATERIAL MAKING BAD POWERSAW CUTS ,
Contact Email : tycho_shen@hotmail.com
this machine can make all kinds of non woven bag ,
T-shirt bag, flat bag. stand-up bag. handle bag. and others
non woven bag making machine
The customer service staff is very patient and has a positive and progressive attitude to our interest, so that we can have a comprehensive understanding of the product and finally we reached an agreement, thanks!











