Newly Arrival melamine round ashtray for New Orleans Manufacturer
Newly Arrival melamine round ashtray for New Orleans Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
We emphasize advancement and introduce new products and solutions into the market each year for Newly Arrival melamine round ashtray for New Orleans Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Kyrgyzstan , Croatia , Nepal , Furthermore, all of our products are manufactured with advanced equipment and strict QC procedures in order to ensure high quality. If you are interested in any of our products, please don't hesitate to contact us. We will do our best to meet your needs.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Ruian Sinoplast Machinery CO.,LTD is a professional manufacturer of plastic sheet extrusion&thermoforming machine for making disposable PP/PS/PET/PLA/Biodegradable Plastic Cups, Glass, Bowls, Plates, Dishes, Food Containers, Boxes and etc. Our Main Products including, Sheet extrusion Lines, thermoforming machines, molds, cup stacker, cup rim curling machine, cup bagging machine, crusher and etc. More details, please visit our website: www.sinoplastmachinery.com
Shop Gourmet Basics by Mikasa at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/kXXehU Thank You!
Great Gourmet Basics Watercolor Garden 16-Piece Dinnerware Set Mikasa Wa Review
Gourmet Basics Watercolor Garden 16-Piece Dinnerware Set Mikasa Wa For Sale
Gourmet Basics Watercolor Garden 16-Piece Dinnerware Set Mikasa Wa Unboxing
Review Gourmet Basics Watercolor Garden 16-Piece Dinnerware Set Mikasa Wa Product
https://www.youtube.com/watch?v=Frf_TaYcP94
Reasonable price, good attitude of consultation, finally we achieve a win-win situation,a happy cooperation!











