Newly Arrival 6inch Melamine Sushi Plate for Liberia Manufacturer
Newly Arrival 6inch Melamine Sushi Plate for Liberia Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
We rely upon strategic thinking, constant modernisation in all segments, technological advances and of course upon our employees that directly participate inside our success for Newly Arrival 6inch Melamine Sushi Plate for Liberia Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Panama , Mozambique , Juventus , Welcome to visit our company and factory, there are various products displayed in our showroom that will meet your expectation, meanwhile, if you are convenient to visit our website, our sales staff will try their efforts to provide you the best service
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Stirring Spoons for Cocktails http://bit.ly/Latte_Spoons_Discount
Cute Stirring Spoons for Cocktails
Similar videos:
Every kitchen, whether big or small, should be equipped with a set of these Long Handle Latte Spoons by Gouda Select!
With a lightweight design and a 7.2″ long handle, these cocktail spoons are bound to take the difficulty out of stirring lattes, smoothies, fruit cocktails, baby formula, ice cafe, your milkshake, desert, etc. These decorative long handle spoons are made out of a premium quality melamine material which is BPA-FREE, DISHWASHER-SAFE & EXTREMELY DURABLE. Since they can withstand temperatures from a chilly -20 to 110+ degrees Fahrenheit, these long spoons can be used on a wide range of HOT or COLD beverages.
Each package includes SIX long spoons (2 blue, 2 green and 2 pink). We recommend yo keep a couple around the kitchen, take a few to the office or perhaps even pack one in your child’s lunchbox when needed. The possibilities are virtually endless with these unique long stirring spoons!
- SIX Long Latte Spoons
- 2 blue, 2 green, 2 pink
- Extended 7.2″ Length
- Lightweight & Compact
- Strong & Durable
- Dishwasher-Safe
Stirring Spoons for Cocktails
Well, what are you waiting for?
It’s time to add a set of these retro vintage melamine spoons to your collection of kitchen essentials.
Please subscribe to our channel
Dear, Sir / Madam,
We wish to introduce ourselves as the authorized Importer and Distributor for OCEAN GLASSWARE Brand Manufactured in THAILAND. Ocean Glassware range of products includes clear tumblers, Stemware, Pressed ware like plates and bowls, Service accessories and ashtrays. We also have a Wide Range of Gift Sets for Corporate Gifting. We have added a new range of Products under the Brand Name “LUCARIS” Crystal of Modern Asia. K.I. Glassware is pleased to introduce Lucaris Crystal, a High End Premium Crystalline Based Stemware and Tumblers. Lucaris Stemware has been meticulously designed and crafted to the Smallest Details, to ensure the Highest in functionality and Aesthetic Quality and that evoke all Senses, meeting the Demands of Wine lovers and Food Service Professionals. All of these Products are available under a Set of 6 for the Convenience of Gifting and Use at Home.
I would most kindly request you to check our Website www.oceanglass.com and www.lucariscrystal.com .
In case of a Requirement of the following Gift sets or Presentation, Please email us your request at sunil@kiglassindia.com.
Thanking You,
Best Regards,
SUNIL SRIVASTAVA
SALES MANAGER-MT & B2B(INDIA)
K.I.GLASSWARE INDIA PVT.LTD.
17A/41, 2nd Floor,
Opp. Jessaram Hospital,
Gurudwara Road, Karol Bagh,
New Delhi – 110 005
Mob: +918882228344
Email: sunil@kiglassindia.com
Website: www.lucariscrystal.com, www.oceanglass.com
This is a reputable company, they have a high level of business management, good quality product and service, every cooperation is assured and delighted!











