Factory Cheap price melamine colander Export to Kenya
Factory Cheap price melamine colander Export to Kenya Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Colander |
| Item No. | BW257 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | Blue/Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.3 cm |
| Width | 18.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.5 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We are ready to share our knowledge of marketing worldwide and recommend you suitable products at most aggressive costs. So Profi Tools offer you finest benefit of money and we are ready to produce alongside one another with Factory Cheap price melamine colander Export to Kenya, The product will supply to all over the world, such as: Tunisia , New York , Angola , Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously developing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and achieving mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Outsunny Charcoal Trolley BBQ Garden Outdoor Barbecue Cooking Grill High Temperature Powder
High temperature powder iron whose heat resistance is 350-400
Overall Dimension 36x85x90cm Adjustable grilling height 67-85cm
Windshield firebowl pedestal and base Cooking grill
Short BBQ forks of horizontal linkage and long ones of vertical linkage
Stainless Steel charcoal grid Nylon wheels with lock
Click below to Reviews on Amazon: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00IOGCQ3G?tag=vacumvacumana-21
Outsunny Charcoal Trolley BBQ Garden Outdoor Barbecue Cooking Grill High Temperature Powder
Click below to buy on Amazon: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00IOGCQ3G?tag=vacumvacumana-21
The enterprise has a strong capital and competitive power, product is sufficient, reliable, so we have no worries on cooperating with them.











