New Delivery for Melamine toothbrush holder Export to Georgia
New Delivery for Melamine toothbrush holder Export to Georgia Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
We are experienced manufacturer. Wining the majority of the crucial certifications of its market for New Delivery for Melamine toothbrush holder Export to Georgia, The product will supply to all over the world, such as: Plymouth , Singapore , Senegal , If you need any of our products, or have other items to be produced, please send us your inquiries, samples or detailed drawings. Meanwhile, aiming to develop into an international enterprise group, we look forward to receiving offers for joint ventures and other cooperative projects.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
More Videos:
1. Lenox Butterfly Meadow Melamine 12-piece Dinnerware Set On Qvc: https://youtu.be/uT7DyEl-XrI
2. Kuhn Rikon 12-pc Food Container Storage Stretchies On Qvc: https://youtu.be/6nTmccX_0Sk
3. Yes Chef Personal Blender With Travel Cup On Qvc: https://youtu.be/R_tmJduRIBI
4. Kuhn Rikon 4 Cup Pull Chop On Qvc: https://youtu.be/A-9b7ESpHmg
5. Temp-tations Collapsible Bakers Rack W Wooden Shelves On Qvc: https://youtu.be/dZDVmSkr7XI
6. Logo Lounge By Lori Goldstein French Terry Pants With Crochet Detail On Qvc: https://youtu.be/wYE4WTZeo_8
7. Fit 4 U Dresskini Ruffle Swimsuit With Tie Front And Brief On Qvc: https://youtu.be/90i0uQo_OXo
Subcribe: https://www.youtube.com/channel/UCteNarRNX0DIazTHdHolbYA?sub_confirmation=1
Good quality and fast delivery, it's very nice. Some products have a little bit problem, but the supplier replaced timely, overall, we are satisfied.











