Hot Selling for melamine divided plate Export to Atlanta
Hot Selling for melamine divided plate Export to Atlanta Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
Our firm has been concentrating on brand strategy. Customers' satisfaction is our best advertising. We also offer OEM provider for Hot Selling for melamine divided plate Export to Atlanta, The product will supply to all over the world, such as: Greece , Iraq , Monaco , We put the product quality and customer's benefits to the first place. Our experienced salesmen supply prompt and efficient service. Quality control group make sure the best quality. We believe quality comes from detail. If you have demand, let us work together to get success.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Over 200 motorsports-oriented videos, thrilling and action-packed! Share our passion on YouTube, susbcribe to Motul Channel now
http://www.youtube.com/motul
Follow us on Twitter: http://www.twitter.com/motul
Join us on Facebook: http://www.facebook.com/motul
Visit us: http://www.motul.com
Music: “The Glitch Mob-Warrior Concerto”
We are a commercial kitchen equipment and restaurant equipment supplier from China.
Check this machine from https://www.twothousand.com/cake-cutt…
Our Official Website:
==================================================
https://www.twothousand.com
Connect with us:
==================================================
Facebook: https://facebook.com/twothousandmachi…
Twitter: https://twitter.com/twothousandco
Google+: https://google.com/+TwothousandMachin…
Linkedin: https://cn.linkedin.com/pub/eva-peng/…
Join Twothousand Machinery:
==================================================
https://www.twothousand.com/customer/…
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.











