New Delivery for melamine popcorn bucket Wholesale to venezuela
New Delivery for melamine popcorn bucket Wholesale to venezuela Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Reliable good quality and very good credit standing are our principles, which will help us at a top-ranking position. Adhering to your tenet of "quality 1st, purchaser supreme" for New Delivery for melamine popcorn bucket Wholesale to venezuela, The product will supply to all over the world, such as: United States , Slovenia , Rwanda , Our main objectives are to provide our customers worldwide with good quality, competitive price, satisfied delivery and excellent services. Customer satisfaction is our main goal. We welcome you to visit our showroom and office. We are looking forward to establish business relation with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Yum, but say goodbye to the plate. TOO MUCH HEAT!!!
How to fix a paint run. How to fix or repair paint runs and drips. Fast & easy life hacks fixing paint runs. Wet sanding and bondo to fix and paint run. Tips and tricks The Idaho Painter uses to fix our painting mistakes. Home improvement painting repairing paint runs. DIY fixing paint sags.
Tools and products I use to fix runs:
Bondo glazing putty: http://amzn.to/2g8x1es
3M sanding sponge: http://amzn.to/2h4juBz
Hyde putty knife 1.5″: http://amzn.to/2gB84nW
Hydey putty knife 6″: http://amzn.to/2g9gbXU
Zinsser spray primer: http://amzn.to/2g8z0iU
2 gallon paint bucket: http://amzn.to/2ehqgCM
Disposable latex gloves: http://amzn.to/2ejTxRS
Rags: http://amzn.to/2eiXGmq
Teaching the World to paint one house at a time!
Learn the secrets that professional painters, sheet rockers, and finish carpenters don’t want you to know. We have all the house hold painting hacks you could ever want. Come visit my channel to learn how to paint anything and everything around your house. Why pay a painter when you can be the painter?
Don’t forget to visit me on Facebook. https://www.facebook.com/theidahopainter
Come check out my painters tool store. Buy the actual painters tools I use. You can buy all the tools and accessories I use right in my very own store. www.theidahopainter.com
PLEASE GIVE US A 5 STAR REVIEW IF I HAVE HELPED YOU.
Yelp: http://www.yelp.com/biz/b-and-k-painting-boise
Google +: https://plus.google.com/+Idahopainter
My YouTube channel is made possible by the long hours I put in working for and owning B&K Painting. Find us on the web at http://www.idahopainter.com
Wide range, good quality, reasonable prices and good service, advanced equipment, excellent talents and continuously strengthened technology forces,a nice business partner.











