New Arrival China christmas melamine dinnerware to Casablanca Importers
New Arrival China christmas melamine dinnerware to Casablanca Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Christmas Melamine Dinner set |
| Item No. | TZ001 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 10sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 37 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.9 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our intention should be to fulfill our consumers by offering golden provider, superior price and superior quality for New Arrival China christmas melamine dinnerware to Casablanca Importers, The product will supply to all over the world, such as: Benin , Iran , Spain , We believe that good business relationships will lead to mutual benefits and improvement for both parties. We have established long-term and successful cooperative relationships with many customers through their confidence in our customized services and integrity in doing business. We also enjoy a high reputation through our good performance. Better performance will be expected as our principle of integrity. Devotion and Steadiness will remain as ever.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Lyrcs
Cough Syrup
Life’s too short to even care at all oh
I’m losing my mind losing my mind losing control
These fishes in the sea they’re staring at me oh oh
Oh oh oh oh
A wet world aches for a beat of a drum
Oh
If i could find a way to see this straight
I’d run away
To some fortune that i should have found by now
I’m waiting for this cough syrup to come down, come down
Life’s too short to even care at all oh
I’m coming up now coming up now out of the blue
These zombies in the park they’re looking for my heart
Oh oh oh oh
A dark world aches for a splash of the sun oh oh
If i could find a way to see this straight
I’d run away
To some fortune that i should have found by now
And so i run out to the things they say could, restore me
Restore life the way it should be
I’m waiting for this cough syrup
To come down
Life’s too short to even care at all oh
I’m losing my mind losing my mind losing control
If i could find a way to see this straight
I’d run away
To some fortune that i should have found by now
So i run out to the things they said could, restore me
Restore life the way it should be
I’m waiting for this cough syrup
To come down
One more spoon of cough syrup now, oh
One more spoon of cough syrup now, oh
Cover by Melanie Martinez of Youg of Gigant
Videos Used:
Movie:
Donnie Darko ( 2001 )
As an international trading company, we have numerous partners, but about your company, I just want to say, you are really good, wide range, good quality, reasonable prices, warm and thoughtful service, advanced technology and equipment and workers have professional training, feedback and product update is timely, in short, this is a very pleasant cooperation, and we look forward to the next cooperation!











