New Delivery for melamine pizza plate for Malta Manufacturers
New Delivery for melamine pizza plate for Malta Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
With our great management, potent technical capability and strict excellent handle procedure, we continue on to provide our customers with reputable top quality, reasonable selling prices and great providers. We purpose at becoming amongst your most trusted partners and earning your satisfaction for New Delivery for melamine pizza plate for Malta Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Czech , Uzbekistan , Ukraine , During the 10 years of operating, our company always try our best to bring consumption satisfaction for user, built a brand name for ourselves and a solid position in the international market with major partners come from many countries such as Germany, Israel, Ukraine, United Kingdom, Italy, Argentina, France, Brazil, and so on. Last but not least, price of our products are very suitable and have fairly high competition with other companies.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
https://www.mercatoantiques.com Drawing inspiration from the frescoed walls of Italian palazzos and churches, this tableware and serveware collection evokes the colors and textures of paint on plaster. Each piece is unique and handmade by Italian artisans. The collection is available in ten rich colors that can be mixed and matched with one another to create your own one-of-a-kind table setting.
- WELCOME BACK TO THE BEGINNING OF ONE OF THE BIGGEST BATTLES EVER!! LET THE GAMES BEGIN
Test Tube’s: Beautiful Spreadsheet: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HTwsHYmqFjaiYC6DLMSr_ZP-UV0Luf9IQ54uEFuycYk/edit?usp=sharing
- Like the video to show support for this camp!
- Subscribe to receive notifications for future videos!
===================
==The Priceless Prodigies==
Test Tube- Mariobrosaa Productions
(OC) TNT- SilverKoopa888
Rocky- Awesomez53
(OC) Relish- PhantomJax
Lime- Zorcario Ramirez
Eraser- ThePikaCrafter
Sugary- DangerDin0
Rainbow- Julian Madden
Pie- Dj Beta
Naily- Shatterdpixel
Pumpkin- Jacob Fairclough
(OC) Sandcastle- Objects Gamers
==The Pun-Beatable==
Stinky Cheesy- Snoop Frogg
(OC) Ipod- Cactus Power
Tennis Ball- AnimationField
Trashy- zRAGE
Lollipop- joebro78
Gelatin- AnimationArtist
(OC) Popsicle Stick- Ornage Pne
Balloon- (taken)
Cheesy- Andy Pham
Walnut- (taken)
==The Spectacular Spikes==
Spikey Mervert- pokpower8
Audacity- OmegaPsi
Tumbleweed- Mangle FNAF/Gelatin BFDI
Lava Bucket- WhaiJay
Base Ball- Julio Cesar Augusto Gomes
Light Bulb- KatanaJohn
TV- American Camper
Strawberry Shortcake- SoocieSoocie
Scroll- Ben1178
Mirror- qwertp
Snow Globe- SergeantSnivy
==Team OBJECT==
Bubble- Samer Gamer
Tear Drop- RedBreloom
(OC) Liverpool- Hughheseyboy 103
Lantern- jklw ![]()
Loggy- TheOnlyBoxThatSubs
Boombox (BOTO)- Eth Kog
Shelly- 2004froggy CP AJ
Clock- A Doctor Who
Map- 2 2
Tiki- Hunter King
Pillow- (taken)
=Team Dead Velvet Cake=
Printer- SubscrubeSubscibedUnsubscibe
Soccer Ball- Memerific Boy
(OC) Fountain Pen- TDSwaggyBoy
Cake- Cool Mac Gaming
Watermelon- Ieatpie Productions
Paper- QmanTheGamer
Compass- John zhao
Marker- ETHANGAMER TV
Shovel- KirbyRider1337
Toast- Rival Race
Candy- MLGFlames 300
Flower- Shardzatic
===================
BASEMENT:
Drummy- Ice Skillz
Poptart- Kenneth Aldrich
Apple- HurricaneHunterJackson
Popcorn- (taken)
(OC) Deodorant- Jack Starrett
Book- Alex Canine
Tree- TheIslandofAnimations!
Taco- Marble Mania Productions
===================
I only own the characters from OSI. The other 56 belong to their respective creators.
Music:
- Adventure Time by Panda Eyes and Teminite
- Weasley Old Weasel by teknoaxe
- Scaring the Bejeezus Out of Your Orchestra by teknoaxe
- Lost Dreams by Yaverclap
The goods we received and the sample sales staff display to us have the same quality, it is really a creditable manufacturer.











