Manufacturing Companies for melamine popcorn bucket to Egypt Manufacturers
Manufacturing Companies for melamine popcorn bucket to Egypt Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
"Based on domestic market and expand abroad business" is our enhancement strategy for Manufacturing Companies for melamine popcorn bucket to Egypt Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Mombasa , Saudi Arabia , Wellington , Our company always provides good quality and reasonable price for our customers. In our efforts, we already have many shops in Guangzhou and our products have won praise from customers worldwide. Our mission has always been simple: To delight our customers with best quality hair products and deliver on time. Welcome new and old customers to contact us for the future long term business relationships.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Subscribe to Come and Play: https://goo.gl/dWc8ss
Learn Colors Play Doh Ducks Nursery Rhymes
More Videos from Come and Play:
Learn Colors with Play Doh Balls Surprise Stars
Balls Surprise Eggs Cups Learn Colors
Learn Colors Bubble Gum Candy Ice Cream Cup Surprise Toys
Fun with Play Doh Doraemon Popsicles with Seasons Greetings
Play Doh Surprise Eggs Learn Colors
Play Foam Ice Cream Surprise Eggs Play Doh Balls
Colors and Numbers sound used in this video is from http://freesound.org/people/margo_heston/
Licensed under the Attribution License. https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Music from Youtube Audio Library:
https://www.youtube.com/audiolibrary/music
Check us out on:
Google+: https://plus.google.com/+DownundertoysBlogspot888
Twitter: https://twitter.com/comeandplayme
Facebook: https://www.facebook.com/comeandplayfun
Instagram: https://www.instagram.com/buneyh
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.










