Manufacturer of melamine windproof ashtray Supply to Slovenia
Manufacturer of melamine windproof ashtray Supply to Slovenia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
The purchaser fulfillment is our primary focus on. We uphold a consistent level of professionalism, high quality, credibility and service for Manufacturer of melamine windproof ashtray Supply to Slovenia, The product will supply to all over the world, such as: Philippines , Montpellier , Ghana , In the future, we promise to keep offer the high quality and more cost-effective products, the more efficient after sales service to our all customers all over the world for the common development and the higher benefit.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
★★ Cheap Price Multi-function rainbow bowl 8 sets Measuring spoon Mixing bowl/kitchen Basin Baking measuring cup utensils cooking tool 301-0418 ★★
Discounts and special promotions only for you. Sign up here : https://goo.gl/LkrW9w
===============================
Check Price Click : http://goo.gl/BdbdWe
Go To Store Click : http://goo.gl/BdbdWe
Special Price Click : http://goo.gl/BdbdWe
Multi-function rainbow bowl 8 sets Measuring spoon Mixing bowl/kitchen Basin Baking measuring cup utensils cooking tool 301-0418
This company has the idea of "better quality, lower processing costs, prices are more reasonable", so they have competitive product quality and price, that's the main reason we chose to cooperate.











