Manufactur standard melamine soap dish for Zimbabwe Factories
Manufactur standard melamine soap dish for Zimbabwe Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We have been ready to share our knowledge of advertising worldwide and recommend you suitable products at most aggressive costs. So Profi Tools present you ideal price of money and we've been ready to create with each other with Manufactur standard melamine soap dish for Zimbabwe Factories, The product will supply to all over the world, such as: Russia , Maldives , Stuttgart , We have a dedicated and aggressive sales team, and many branches, catering to our main customers. We are looking for long-term business partnerships, and ensure our suppliers that they will definitely benefit in both short and long run.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Falcon Enamelware Prep Set – White/Blue Kitchen amp; Dining..
For more details please visit: http://po.st/XKwudb Thank You!
Great Falcon Enamelware Prep Set – White/Blue Kitchen Dining Review
Falcon Enamelware Prep Set – White/Blue Kitchen Dining For Sale
Falcon Enamelware Prep Set – White/Blue Kitchen Dining Unboxing
Review Falcon Enamelware Prep Set – White/Blue Kitchen Dining Product
https://www.youtube.com/watch?v=7uitvQu9n6c
Shop Sango at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/nNiVYU Thank You!
Great Sango 40-piece Nova Brown Stoneware Dinnerware Set Dinnerware Sets Review
Sango 40-piece Nova Brown Stoneware Dinnerware Set Dinnerware Sets For Sale
Sango 40-piece Nova Brown Stoneware Dinnerware Set Dinnerware Sets Unboxing
Review Sango 40-piece Nova Brown Stoneware Dinnerware Set Dinnerware Sets Product
https://www.youtube.com/watch?v=sspevVyn0p0
With a positive attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science", the company works actively to do research and development. Hope we have a future business relationships and achieving mutual success.











