Professional High Quality melamine butter knife Wholesale to Greece
Professional High Quality melamine butter knife Wholesale to Greece Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Butter Knife |
| Item No. | FW002 |
| Shape | Knife |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24pcs/box,192pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15 cm |
| Width | 2.6 cm |
| Height | 0.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We thinks what customers think, the urgency of urgency to act in the interests of a customer position of principle, allowing for better quality, lower processing costs, prices are more reasonable, won the new and old customers the support and affirmation for Professional High Quality melamine butter knife Wholesale to Greece, The product will supply to all over the world, such as: Burundi , Jersey , Finland , We believe with our consistently excellent service you can get the best performance and cost least products from us for a long term . We commit to provide better services and create more value to all our customers. Hope we can create a better future together.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Replaced the glass in one of the big wind tunnel sections with a steel-reinforced MDF sheet, sporting a classy hatch for easy access. Installed the 5m boundary layer plate.
Warning: Crazy men smashing glass at the end.
The company account manager has a wealth of industry knowledge and experience, he could provide appropriate program according our needs and speak English fluently.










