Low MOQ for melamine soup bowl to Rome Importers
Low MOQ for melamine soup bowl to Rome Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Round Melamine Soup Bowl |
| Item No. | BW286 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.3 cm |
| Width | 20.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.4 |
| Shipping Weight (kg) | 9.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We can constantly satisfy our respected customers with our good high quality, good price tag and good support due to we have been additional specialist and extra hard-working and do it in cost-effective way for Low MOQ for melamine soup bowl to Rome Importers, The product will supply to all over the world, such as: Bangalore , Uruguay , Honduras , With a state-of-the-art comprehensive marketing feedback system and 300 skilled workers' hard work, our company has developed all kinds of products ranging from high class, medium class to low class. This whole selection of fine products offers our customers different choices. Besides, our company sticks to high quality and reasonable price, and we also offer good OEM services to many famous brands.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This week I show off more Disney Frozen items I’ve purchased and give my thoughts about them. Much more planned for this series of videos so please stay tuned for more.
In this video, you will see:
~Frozen 48 Piece Puzzle
~Olaf and Company 300 Piece Puzzle
~Tumbler Cup
~Let It go Ring
~Tissue Boxes
~Bookmark
~Pencil Set
~Notebooks
~Calendar
~Holiday Bubble Bath
~ Bonus: Blindbag Dog Tag
Please Like, Comment and Subscribe.
Thanks for watching.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Want to send me MAIL? Here is my address:
Samara W.
P.O. Box 41
Edinburg, VA 22824
Follow Me:
Facebook: Sailor Samara’s Cosplay and Collectibles
www.facebook.com/SailorSamara7
Twitter: Sailor Samara’s Collections
twitter.com/Sailor_Samara
Instagram: Sailor Samara’s Collections
instagram.com/sailor_samara
Tumblr: Sailor Samara’s Collections
sailor-samara.tumblr.com
DeviantArt: Sailor Samara
sailorsamara.deviantart.com
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.











