Wholesale Price melamine gift ashtray to Serbia Factories
Wholesale Price melamine gift ashtray to Serbia Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Adhering to the principle of "quality, service, efficiency and growth", we have gained trusts and praises from domestic and international client for Wholesale Price melamine gift ashtray to Serbia Factories, The product will supply to all over the world, such as: Belgium , California , Austria , We've got more than 10 years experience of production and export business. We always develop and design kinds of novel items to meet the market demand and help the guests continuously by updating our goods. We've been specialized manufacturer and exporter in China. Wherever you are, make sure you join us, and together we will shape a bright future in your business field!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7407786?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-337110
Curtis Stone Countertop Lid Rest
Are you still fumbling around your kitchen in a panic, looking for a spot to set your messy pan lids? Give it a rest with a little ingenuity from Curtis Stone….
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #337110
We have been engaged in this industry for many years, we appreciate the work attitude and production capacity of the company, this is a reputable and professional manufacturer.











