Hot Selling for halloween melamine dinnerware for United Kingdom Manufacturers
Hot Selling for halloween melamine dinnerware for United Kingdom Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Halloween Melamine Dinnerware |
| Item No. | TZ007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 49.4 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Height | 2.2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.2 |
| Shipping Weight (kg) | 6.3 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
"Quality very first, Honesty as base, Sincere assistance and mutual profit" is our idea, in an effort to create consistently and pursue the excellence for Hot Selling for halloween melamine dinnerware for United Kingdom Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Paraguay , Algeria , venezuela , We'd like to invite customers from abroad to discuss business with us. We can present our clients with high quality products and excellent service. We're sure that we'll have good cooperative relationships and make a brilliant future for both parties.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7751246?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-423504
Margaritaville Glass Beverage Dispenser with Stand
You’ve cleaned, prepped, cooked, stirred and decorated. Now the last thing you want to do is spend your entire party serving drinks. This…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #423504
After standing Sonja up for a sunbathing date, Ramona decides to spill Sonja’s financial secrets all over the Hamptons. Meanwhile, back in New York, Kristen meets with a new modeling agent, and is shocked to learn that her modeling days may be over. Ramona tries to get Sonja to face her financial problems to no avail. When Sonja is stood up by her 23-year-old boy toy, she suspects that Ramona had something to do with it. Kristen and Ramona make a splash at the girls’ spa day when they get into a heated argument.
Speaking of this cooperation with the Chinese manufacturer, I just want to say"well dodne", we are very satisfied.











