Hot-selling attractive price Melamine Childrens Plate to Luxembourg Factories
Hot-selling attractive price Melamine Childrens Plate to Luxembourg Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Melamine Childrens Plate |
| Item No. | PT010 |
| Shape | Hello Kitty |
| Body Color | White/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.2 cm |
| Width | 20.2 cm |
| Height | 3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9.7 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
To meet the customers' over-expected pleasure , we have now our solid crew to supply our greatest all round assistance which includes marketing, sales, planning, production, top quality controlling, packing, warehousing and logistics for Hot-selling attractive price Melamine Childrens Plate to Luxembourg Factories, The product will supply to all over the world, such as: moldova , United States , New Zealand , Our company now has many department, and there have more than 20 employees in our company. We set up sales shop, show room, and product warehouse. In the meantime, we registered our own brand. We have tightened inspection for quality of product.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
VERSACE DINNERWARE SALE WE SHIP WORLDWIDE PAYPAL WELCOME INSTAGRAM: versace.sale
The customer service staff is very patient and has a positive and progressive attitude to our interest, so that we can have a comprehensive understanding of the product and finally we reached an agreement, thanks!











