factory low price melamine two tone ashtray for Surabaya Factory
factory low price melamine two tone ashtray for Surabaya Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
We've got quite possibly the most state-of-the-art production gear, experienced and qualified engineers and workers, acknowledged top quality handle systems along with a friendly expert gross sales group pre/after-sales support for factory low price melamine two tone ashtray for Surabaya Factory, The product will supply to all over the world, such as: The Swiss , Czech Republic , Mali , As a way to make use of the resource on the expanding information and facts in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite in the top quality products and solutions we supply, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service group. Solution lists and thorough parameters and any other info weil be sent for you timely for the inquiries. So make sure you get in touch with us by sending us emails or contact us if you have any concerns about our firm. ou can also get our address info from our web site and come to our enterprise. or a field survey of our solutions. We're confident that we have been going to share mutual results and build solid co-operation relations with our companions in this market. We're looking forward to your inquiries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
In this bonus episode of Make Your Mark! I finally test out the ever popular Pinterest Sharpie Dish Decorating technique! All you need is some cheap white dishes, an oven and a Sharpie marker and you’re golden! Want more ideas? Check out www.MarkMontano.com and join me here:
INSTAGRAM: http://instagram.com/themarkmontano
TWITTER: http://twitter.com/markmontano
FACEBOOK: http://www.facebook.com/MarkMontanoNYC?ref=hl
GRAB MY BOOKS: http://markmontano.com/store/
Make sure to look for Make Your Mark on PBS this September!
The Official YouTube Channel for Mark Montano, Author and TV Host. Mark writes The Big Ass Book of Crafts Series, the best selling craft books in the US. Videos feature various how-to crafting videos from Mark’s “Make Your Mark” Web Series.
Hope that the company could stick to the enterprise spirit of "Quality, Efficiency, Innovation and Integrity", it will be better and better in the future.










