Hot-selling attractive Melamine toothbrush holder to Egypt Factory
Hot-selling attractive Melamine toothbrush holder to Egypt Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
We emphasize enhancement and introduce new solutions into the market just about every year for Hot-selling attractive Melamine toothbrush holder to Egypt Factory, The product will supply to all over the world, such as: South Korea , San Diego , Japan , All the employees in factory, store, and office are struggling for one common goal to provide better quality and service. Real business is to get win-win situation. We would like to provide more support for customers. Welcome all nice buyers to communicate details of our products with us!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Join me as I show you how to make a large work station to mill sheet goods, assemble projects, make miter cuts, etc…
If a countertops develops rust stains, the easiest way to clean it is with a paste that can be made from lemon juice and baking soda. Let a rust-cleaning paste sit for half an hour before bringing the rust up with help from a professional house cleaner in this free video on housecleaning and housekeeping tips.
Expert: Rachel Yatuzis
Contact: www.greenkleeninc.com
Bio: Rachel Yatuzis is a professional house cleaner in Nashville, Tenn., specializing in using everyday household items for cleaning purposes.
Filmmaker: Tim Brown
Series Description: Mildew occurs on vinyl siding because it isn’t washed enough, but cleaning mildew off only requires some house wash and a water sprayer. Make a paste of baking soda and dish liquid to get rid of tough mildew stains on vinyl siding and much more with help from a professional house cleaner in this free video series on housecleaning and housekeeping tips.
The company's products very well, we have purchased and cooperated many times, fair price and assured quality, in short, this is a trustworthy company!











