Hot-selling attractive melamine kids plate Export to Rome
Hot-selling attractive melamine kids plate Export to Rome Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8.5inch Round Melamine Kids Plate |
| Item No. | PT169 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 21.5 cm |
| Width | 21.5 cm |
| Height | 2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10.5 |
| Shipping Weight (kg) | 12 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Fast and good quotations, informed advisers to help you choose the correct product that suits all your needs, a short production time, responsible quality control and different services for paying and shipping affairs for Hot-selling attractive melamine kids plate Export to Rome, The product will supply to all over the world, such as: moldova , Surabaya , British , Many years of work experience, we have realized the importance of providing good quality products and the best before-sales and after-sales services. Most problems between suppliers and clients are due to poor communication. Culturally, suppliers can be reluctant to question things they do not understand. We break down those barriers to ensure you get what you want to the level you expect, when you want it. faster delivery time and the product you want is our Criterion .
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4: Kitchen amp; Dining..
For more details please visit: http://review.sekut.top/-lenox-butterfly-meadow-measuring-cups-set-of-4-kitchen-dinin-B009LJWX9C.html Thank You!
Great Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Review
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin For Sale
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Unboxing
Review Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Product
https://www.youtube.com/watch?v=http://review.sekut.top/-lenox-butterfly-meadow-measuring-cups-set-of-4-kitchen-dinin-B009LJWX9C.html#
The customer service staff's attitude is very sincere and the reply is timely and very detailed, this is very helpful for our deal,thank you.











