Hot sale reasonable price melamine windproof ashtray for Zimbabwe Manufacturer
Hot sale reasonable price melamine windproof ashtray for Zimbabwe Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
We keep on with our business spirit of "Quality, Performance, Innovation and Integrity". We goal to create much more worth for our customers with our rich resources, state-of-the-art machinery, experienced workers and exceptional providers for Hot sale reasonable price melamine windproof ashtray for Zimbabwe Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Swansea , Guatemala , Danish , We solution have passed through the national skilled certification and been well received in our key industry. Our specialist engineering team will often be ready to serve you for consultation and feedback. We are able to also provide you with no cost samples to meet your needs. Best efforts will be produced to offer you the very best service and solutions. For anyone who is considering our business and solutions, please speak to us by sending us emails or get in touch with us right away. As a way to know our products and enterprise. lot more, you'll be able to come to our factory to find out it. We will constantly welcome guests from around the globe to our firm. o build enterprise. elations with us. Please really feel absolutely free to make contact with us for small business and we believe we will share the top trading practical experience with all our merchants.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Client: PRAN-RFL Group
Brand: RFL Chopping Board
Campaign:
Media: TVC
Creative & Direction: Pooja Rozario
DOP: Manirul Islam Masum
Edit & Color: Rashaduzzaman Shohag
CG: Shourav Sarker
Music: Rasheed Sharif Shoaib
Sound: Ripon Nath (Dhoni)
AD 1: Rusel & AD 2: Sajol
Set Design & Art Direction: Chinmay
Art Direction Team: Asif Reza Shuvro and Shuvo
Costume Designer: Maharunnessa Nipa
Production Manager: Bablu Bose
Helping Hand: Sanchita Rozario
Model Co-ordinator: Shipon Mama, Emu
Production Boy: Ujaal, Jamal, Shajahan, Rubel, Faruq, Suman and Sohel.
Production:
Category: Kitchenware,
Year:
Awards:
Country: Bangladesh
This enterprise in the industry is strong and competitive, advancing with the times and develop sustainable, we are very pleased to have a opportunity to cooperate!











