Hot sale good quality melamine pet scoop Wholesale to Angola
Hot sale good quality melamine pet scoop Wholesale to Angola Detail:
| Specification | |
| Item Name | 1 CUP Melamine Pet Scoop |
| Item No. | PE018 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18.7 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.6 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The corporation upholds the philosophy of "Be No.1 in high quality, be rooted on credit rating and trustworthiness for growth", will continue to serve outdated and new consumers from home and overseas whole-heatedly for Hot sale good quality melamine pet scoop Wholesale to Angola, The product will supply to all over the world, such as: Kenya , California , St. Petersburg , With high quality, reasonable price, on-time delivery and customized & customized services to help customers achieve their goals successfully, our company has got praise in both domestic and foreign markets. Buyers are welcome to contact us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
*VIDEOCERÁMICA # BLUE PLATE BY KANICHI ARAKI
http://www.utsuwayayuuyuu.com
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7780204?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-428829
Margaritaville Reversible Surfboard Cutting Board
Hang ten at home with this islandinspired board. Slice the limes and line up the shots, or carve out a tubular snack at the bar. With the…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #428829
This company can be well to meet our needs on product quantity and delivery time, so we always choose them when we have procurement requirements.











