Hot Sale for melamine two tone cups for Turkmenistan Manufacturers
Hot Sale for melamine two tone cups for Turkmenistan Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 380ml Melamine Two Tone Cups |
| Item No. | CP007 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 9 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Capacity | 380 ml |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7 |
| Shipping Weight (kg) | 8.2 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our firm since its inception, normally regards item top quality as company life, constantly make improvements to generation technology, improve product excellent and repeatedly strengthen organization total good quality management, in strict accordance with the national standard ISO 9001:2000 for Hot Sale for melamine two tone cups for Turkmenistan Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Casablanca , Malta , Hongkong , We have now 48 provincial agencies in the country. We also have stable cooperation with several international trading companies. They place order with us and export solutions to other countries. We expect to cooperate with you to develop a larger market.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Manual Paper Plate / Dona Making Machine
Special feature:- Heavy Duty , Least consumption of electricity, 0% maintenance, high quality
Manual Paper Plate Machine capasity (2″inch-16″Inch)
This is a manual paper plate/dona machine, You can change the mould according to your requirement. you can use any type of paper (laminated or no laminated),it should be in cutting,circle.
Contact us:-
SOKHI INDUSTRIES
11, Dilbagh Nagar, Street No. 1,
Near Water Tank ,Namdhari Kanda,
Tarn Taran Road , Amrisar -143006,
Punjab , India
Mob: +91 9646550402, +91 9463446551
Office : +91 183 2481346.
www.sokhiindustries.com
Email:sokhiind@yahoo.com , mail@sokhiindustries.com
Good quality, reasonable prices, rich variety and perfect after-sales service, it's nice!











