Factory provide nice price melamine windproof ashtray to Georgia Manufacturers
Factory provide nice price melamine windproof ashtray to Georgia Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
As a way to ideal meet up with client's desires, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High Top quality, Competitive Cost, Fast Service" for Factory provide nice price melamine windproof ashtray to Georgia Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Oman , Cannes , Melbourne , Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and mutual success!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
www.grandplas.com
sale@grandplas.com
Jenny whatapp 0086 15335320799
Foshan Gaoming Keli Machinery Co.,ltd mainly supplies PE foam machine, PS food container machine, KT board production line, EPS foam cup machine .Adhering to the principle “Professional , Honest, Trustworthy”, Our company concentrates on providing first-class machine and services.
After the signing of the contract, we received satisfactory goods in a short term, this is a commendable manufacturer.










