Hot Sale for melamine square ashtray for French Manufacturers
Hot Sale for melamine square ashtray for French Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We believe that long time period partnership is a result of top of the range, value added services, rich expertise and personal contact for Hot Sale for melamine square ashtray for French Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Vietnam , Ireland , Argentina , We welcome you to visit our company, factory and our showroom displayed various products that will meet your expectation, meanwhile, it is convenient to visit our website, our sales staff will try their efforts to provide you the best service. If you need more information, please do not hesitate to contact us by E-mail or telephone.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
If you have a connection with polka dots and want to have them even in your drinks, then these polka dot ice cubes are for you! The cubes are really circles and are easy to remove by pushing on the green silicone buttons on the bottom of the tray and the ice “dots” pop right out. A great idea is to fill the tray with the drink you are going to serve and freeze ahead of time – then they can’t dilute your drink as they melt! Even freeze a small amount of basil or other herbs along with water in the tray to add to sauces when fresh herbs aren’t plentiful. Freeze fresh lime and lemon juice to add to your recipes too! Each dot is about 1 T.
http://www.lemonpoppyinc.com/product/polka-dot-ice-cube-tray-green-silicone-and-plastic/
In our cooperated wholesalers, this company has the best quality and reasonable price, they are our first choice.











