Hot Sale for halloween melamine dinnerware for Belgium Manufacturers
Hot Sale for halloween melamine dinnerware for Belgium Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | Halloween Melamine Dinnerware |
| Item No. | TZ007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 24sets/carton |
| Dimensions | |
| Length | 49.4 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Height | 2.2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.2 |
| Shipping Weight (kg) | 6.3 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We're proud from the higher client fulfillment and wide acceptance due to our persistent pursuit of high quality both on product and service for Hot Sale for halloween melamine dinnerware for Belgium Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Lisbon , New York , Curacao , Insisting over the high-quality generation line management and prospects guide provider, we have made our resolution to offer our shoppers using the initially stage purchasing and soon after provider working experience. Preserving the prevailing helpful relations with our prospects, we even now innovate our product lists the many time to meet up with the brand new wants and stick to the latest trend of this business in Ahmedabad. We're ready to facial area the difficulties and make the transform to grasp many of the possibilities in international trade.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
really cute design, there are multiple color for choice. Decorate your home with these candle holders. New arrival in 2015
With our easy Test Kitchen tip, you’ll never have to worry about broken glass again.
Watch more Super Quick Video Tips at
http://AmericasTestKitchenFeed.com
America’s Test Kitchen is a real 2,500 square foot test kitchen located just outside of Boston that is home to more than three dozen full-time cooks and product testers. Our mission is simple: to develop the absolute best recipes for all of your favorite foods. To do this, we test each recipe 30, 40, sometimes as many as 70 times, until we arrive at the combination of ingredients, technique, temperature, cooking time, and equipment that yields the best, most-foolproof recipe.
Each week, the cast of America’s Test Kitchen brings the recipes, testings, and tastings from Cook’s Illustrated magazine to life on our public television series. With more than 2 million viewers per episode, we are the most-watched cooking show on public television.
http://www.americastestkitchen.com
More than 1.3 million home cooks rely on Cook’s Illustrated and Cook’s Country magazines to provide trusted recipes that work, honest ratings of equipment and supermarket ingredients, and kitchen tips.
http://www.cooksillustrated.com
http://www.cookscountry.com
Follow us:
Twitter: http://www.twitter.com/testkitchen
Facebook: http://www.facebook.com/americastestkitchen
In our cooperated wholesalers, this company has the best quality and reasonable price, they are our first choice.










