High Quality Industrial Factory melamine two tone ashtray for Angola Manufacturer
High Quality Industrial Factory melamine two tone ashtray for Angola Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
"Control the quality by the details, show the strength by quality". Our company has strived to establish a highly efficient and stable staff team and explored an effective quality control process for High Quality Industrial Factory melamine two tone ashtray for Angola Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Indonesia , French , Guinea , Our products are widely sold to Europe, USA, Russia, UK, France, Australia, Middle East, South America, Africa, and Southeast Asia, etc. Our products are highly recognized by our customers from all around the world. And our company is committed to continually improving effectiveness of our management system to maximize customer satisfaction. We sincerely hope to make progress with our customers and create a win-win future together. Welcome to join us for business!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Bruker’s MPA Multi Purpose FT-NIR spectrometer is equipped to handle and measure various types of samples in an optimal way and can analyze any raw material, intermediate and final product along the production chain, including:
- raw & standardized milk
- liquid milk products, e. g. flavored milk drinks
- whey & whey concentrate
- condensed milk (also sweetened)
- lactose & whey protein concentrate
- milk & whey powders
- cream & butter
- yogurt & greek yogurt
- ice cream & desserts
- hard & soft cheese
See what a Friedkin™ Sponge can do!
The sales manager has a good English level and skilled professional knowledge, we have a good communication. He is a warm and cheerful man, we have a pleasant cooperation and we became very good friends in private.











