Factory Promotional Melamine toothbrush holder Supply to Korea
Factory Promotional Melamine toothbrush holder Supply to Korea Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine toothbrush holder |
| Item No. | CP012 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 100pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 8 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 11 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
Assume full duty to satisfy all demands of our clients; reach steady advancements by marketing the development of our purchasers; grow to be the final permanent cooperative partner of clientele and maximize the interests of customers for Factory Promotional Melamine toothbrush holder Supply to Korea, The product will supply to all over the world, such as: Ukraine , Angola , Barcelona , We have gained a lot of recognition among customers spread all across the world. They trust us and always give repetitive orders. Furthermore, mentioned below are some of the major factors that have played significant role in our tremendous growth in this domain.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Cheap Spoons http://bit.ly/Latte_Spoons_Discount
Similar videos:
Every kitchen, whether big or small, should be equipped with a set of these Long Handle Cheap Spoons by Gouda Select!
With a lightweight design and a 7.2″ long handle, these cocktail spoons are bound to take the difficulty out of stirring lattes, smoothies, fruit cocktails, baby formula, ice cafe, your milkshake, desert, etc. These decorative long handle spoons are made out of a premium quality melamine material which is BPA-FREE, DISHWASHER-SAFE & EXTREMELY DURABLE. Since they can withstand temperatures from a chilly -20 to 110+ degrees Fahrenheit, these long spoons can be used on a wide range of HOT or COLD beverages.
Each package includes SIX long spoons (2 blue, 2 green and 2 pink). We recommend yo keep a couple around the kitchen, take a few to the office or perhaps even pack one in your child’s lunchbox when needed. The possibilities are virtually endless with these unique long stirring spoons!
- SIX Long Latte Spoons
- 2 blue, 2 green, 2 pink
- Extended 7.2″ Length
- Lightweight & Compact
- Strong & Durable
- Dishwasher-Safe
Well, what are you waiting for?
It’s time to add a set of these retro vintage melamine spoons to your collection of kitchen essentials.
Cheap Spoons
Please subscribe to our channel
veneer hot press
“WUXI QIANGTONG, semi-automatic line,with loading and unloading by handle, melamine lamination hot press machine,best popular machine in furniture and flooring industry,over 3000 sets are running in 35 countries.
WUXI QIANGTONG MACHINERY CO., LTD.
Skype: sandyluo513
MOB/WHATSAPP: +86 150 6172 7308
E-mail: sandy@qiangtong.com”
The product classification is very detailed that can be very accurate to meet our demand, a professional wholesaler.











