Good User Reputation for melamine soup bowl for Niger Manufacturers
Good User Reputation for melamine soup bowl for Niger Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 8inch Round Melamine Soup Bowl |
| Item No. | BW286 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20.3 cm |
| Width | 20.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.4 |
| Shipping Weight (kg) | 9.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Benefits of Melamine Dinnerware
To fulfill the customers' over-expected fulfillment , we have now our solid staff to deliver our greatest general assistance which includes internet marketing, product sales, creating, manufacturing, excellent controlling, packing, warehousing and logistics for Good User Reputation for melamine soup bowl for Niger Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Cape Town , Armenia , Suriname , We only supply quality products and we believe this is the only way to keep business continue. We can supply custom service too such as Logo, custom size, or custom products etc that can according to customer's requirement.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
♫ Download Link ♫
➥http://click.dj/wearesolstis/soap
Add our Snapchat: trapnation
♫ Buy The Original ♫
➥iTunes: http://smarturl.it/MelanieCryBaby
➥Spotify: http://smarturl.it/S_MelanieCryBaby
➥Google Play: http://smarturl.it/GP_MelanieCryBaby
➥Amazon: http://smarturl.it/A_MelanieCryBaby
♫ Support Trap Nation ♫
♦https://nations.io
♦http://twitter.com/alltrapnation
♦http://facebook.com/alltrapnation
♦http://soundcloud.com/alltrapnation
♦http://instagram.com/trapnation
♦https://vine.co/u/934469325727879168
♦http://trapnation.spreadshirt.com
♦snapchat: trapnation
♫ Support The Producer ♫
●https://soundcloud.com/wearesolstis
●https://instagram.com/wearesolstis
●https://www.facebook.com/solstis.music
●https://twitter.com/wearesolstis
♫ Support Melanie Martinez ♫
●https://soundcloud.com/melaniemartinezmusic
●https://www.facebook.com/melaniemartinezmusic
●http://twitter.com/melanielbbh
●https://www.youtube.com/channel/UC2YnEq5Fc5_zEO6bo0oNzCQ
♫ Background Link ♫
➥http://alpha.wallhaven.cc/wallpaper/248021
If you need a song removed on my channel, please e-mail me.
WARNING: These videos may cause people with photosensitive epilepsy to convulse in seizures. Viewer discretion is advised.
The company keeps to the operation concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, customer supreme", we have always maintained business cooperation. Work with you,we feel easy!










