Free sample for melamine solo cup for Lithuania Factories
Free sample for melamine solo cup for Lithuania Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 16oz Melamine Solo Cup |
| Item No. | CP006 |
| Shape | Round |
| Body Color | Coloful |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 12 cm |
| Capacity | 16 oz |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
We rely upon strategic thinking, constant modernisation in all segments, technological advances and of course upon our employees that directly participate inside our success for Free sample for melamine solo cup for Lithuania Factories, The product will supply to all over the world, such as: Kuala Lumpur , Uzbekistan , Pakistan , We are looking forward to cooperating closely with you to our mutual benefits and top development. We guaranteed quality, if customers were not satisfied with the products' quality, you can return within 7days with their original states.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Easys is the electromechanical opening system for drawers made by Hettich.
It opens drawers by pushing onto the front panels, so it is perfect for design furniture without handles. Easys is also ideal in the kitchen, e.g. if your hands are wet, dirty or happen to be full.
The Easys opening system is tested for combination with
- InnoTech steel drawers: http://youtu.be/hsZhjk2vyUA
- ArciTech steel drawers: http://youtu.be/J7sYo1FdpT0
- Wooden drawers with Quadro runners: http://youtu.be/LSnhvpGsowg
And as you can see, it is quite simple to install, too.
The Easys system is designed for minimum standby energy consumption.
Energy blackout? No problem! The drawers are not directly connected to the Easys components and can still be opened manually.
Once the power is back on, the system will automatically reboot…
Get more information on these products on http://www.hettich.com/en/products.html
For More Info or to Buy Now: http://www.hsn.com/products/seo/7955342?rdr=1&sourceid=youtube&cm_mmc=Social-_-Youtube-_-ProductVideo-_-461958
Margaritaville 10th Anniversary Edition Key West Frozen Concoction Maker with EasyPour Jar, ExtraLarge Ice Reservoir and Ultimate Party Guide
Take your party to Margaritaville with this frozen…
Prices shown on the previously recorded video may not represent the current price. View hsn.com to view the current selling price. HSN Item #461958
Hope that the company could stick to the enterprise spirit of "Quality, Efficiency, Innovation and Integrity", it will be better and better in the future.










