factory wholesale good quality melamine divided plate Wholesale to Kazakhstan
factory wholesale good quality melamine divided plate Wholesale to Kazakhstan Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
We are convinced that with joint endeavours, the small business between us will bring us mutual benefits. We could assure you products quality and competitive selling price for factory wholesale good quality melamine divided plate Wholesale to Kazakhstan, The product will supply to all over the world, such as: Cannes , Cyprus , Gambia , Relying on superior quality and excellent post-sales, our products sell well in America, Europe, the Middle East and South Africa. We are also the appointed OEM factory for several worlds' famous products brands. Welcome to contact us for further negotiation and cooperation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
The Royale Dinner Sets have hit the shelves and here Steve Spurgeon details exactly what you get with them!
More carp fishing information: http://www.foxint.com
This is the first business after our company establish, products and services are very satisfying, we have a good start, we hope to cooperate continuous in the future!











