New Delivery for melamine soap dish for Zambia Importers
New Delivery for melamine soap dish for Zambia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our pursuit and firm aim should be to "Always fulfill our buyer requirements". We carry on to produce and structure top-quality excellent solutions for equally our aged and new consumers and accomplish a win-win prospect for our consumers as well as us for New Delivery for melamine soap dish for Zambia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Provence , Irish , Jamaica , Please really feel free to send us your requirements and we'll respond to you asap. We have got a professional engineering group to serve for your just about every detailed needs. Cost-free samples could be sent for you personally to understand much more information. In an effort to meet your requires, please really feel free to make contact with us. You may send us emails and contact us directly. Moreover, we welcome visits to our factory from around the globe for much better recognizing of our organization. nd items. In our trade with merchants of numerous countries, we usually adhere for the principle of equality and mutual benefit. It is actually our hope to market, by joint efforts, each trade and friendship to our mutual advantage. We look forward to getting your inquiries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Brand: Igloo
Client: Abdul Monem Limited
Brand Manager’s: Sumit Chakraborty, Shauqaina Naznin
Agency: AsiaticJWT
Executive Director: Neville Ferdous Hasan
Creative Director: Sharmin Rahman
Associate Creative Director: Shamim Sufian
Copy Supervisor: Apurba Pal Arko
Copywriter: Akil Ashraf
Account Director: S.Ehsanul Khaleque Bappee / Syeda Meher Noor
Account Manager: Pavel Rahman / Farha Diba
Account Executive: Mahin Rizvan
Production House: OUTCASTE FILMS
Director: Dhrubo Hasan
Producer: Biplob Kamal
Line Producer: Nishan Barua
Producttion Manager: Mamun Molla
Casting: Mohammad Rafi Sumon, Ifrithjena Miti, Mashfiq Uddín Khäled, Barshan
Cast: Nadia, Brishty Islam, Jovan, Nila, Tasnia Farin, Khalid Hasan Rumi,
Costume: Samir Khan, Xini
Art: Hasan Tareq
Hair & Make-up: Robin & his team
Music : Pavel Areen, Butter Studio
Sound: Anik Ahmed, Butter Studio
Singer: Armeen Musa, Anchol
VO: Armeen Musa
Offline: Rashaduzzaman Shohag
On spot edit: Masud
Product Shots: First Take Films, Mumbai
CG: Sketch
Grade: Miten udeshi
Post: Pixion
Post (Mumbai): Sagnik
Post (Local): kabir ahamed
Cinematographer: Murshed Bipul
Cinematographer Assit: Rafiq islam
Focus Puller: Asgar, Gaffer: Iqbal
AD’s: Aminul Ishaq, Limanul Haque Chowdhury, Samir Khan, Badhan Dhruba Kabir Ahmed, Dhruvo Rehman
In China, we have many partners, this company is the most satisfying to us, reliable quality and good credit, it is worth appreciation.









