Factory selling Heart shaped plate for Ethiopia Manufacturers
Factory selling Heart shaped plate for Ethiopia Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Melamine Heart shaped Plate |
| Item No. | PT001 |
| Shape | Heart |
| Body Color | White/Red |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 17 cm |
| Height | 1.2 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.6 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Affordable Types of Dinnerware Sets
In order to best meet client's needs, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High Quality, Competitive Price, Fast Service" for Factory selling Heart shaped plate for Ethiopia Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Israel , Los Angeles , Mali , With a team of experienced and knowledgeable personnel, our market covers South America, the USA, the Mid East, and North Africa. Many customers have become our friends after good cooperation with us. If you have the requirement for any of our products, please contact us now. We are looking forward to hearing from you soon.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Kung Fu Maintenance demonstrates hooking up icemaker water supply line from wall to refrigerator.
1/4 x 1/4 Compression Fitting http://amzn.to/2mUmoLT
5′ 1/4″ Connect Icemaker Line http://amzn.to/2m8PXtm
Nice Little Hand Held Drill http://amzn.to/2lixPwx
Get the Screwdriver used in so many KFM videos here http://amzn.to/2kHFoOF
Get the Multi Tool Pliers used in so many KFM videos http://amzn.to/2kWTjPp
Get KFM’s Favored Cordless Drill Plus Power Tool Set http://amzn.to/2lie9cb
Get the Wet Dry Vacuum used in so many KFM videos http://amzn.to/2lFxi7u
Get The Kung Fu Maintenance book here http://amzn.to/2lEQPFk
Or the Kung Fu Maintenance E book here for less than $5 http://amzn.to/2lEY8wD
Get the Kung Fu Maintenance album (good driving music) “Up Beat” here http://amzn.to/2l41pZ1
Get the Kung Fu Maintenance album (nice Instrumental music) “Entropy” here http://amzn.to/2kl2U0p
I don’t work for any of the product companies listed however I do make a small commission on items ordered through the links.
http://KungFuMaintenance.Com
http://Blog.KungFuMaintenance.Com
http://Arcade.KungFuMaintenance.Com http://VGBlog.KungFuMaintenance.Com
http://TheMaintenanceEar.KungFuMaintenance.Com
Website login karey :wwwsmallscaleindustries.in wwwskengineers.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY OPP PAVAN BIHAR NEAR AKASH TOVER ALMADINA HOSPITEL,BISELPUR CHORAHA
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP whatsapp no 09412292815
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
The factory technical staff gave us a lot of good advice in the cooperation process, this is very good, we are very grateful.











