Wholesale price stable quality melamine round ashtray for Philippines Manufacturers
Wholesale price stable quality melamine round ashtray for Philippines Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Our team through professional training. Skilled professional knowledge, strong sense of service, to meet the service needs of customers for Wholesale price stable quality melamine round ashtray for Philippines Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Botswana , Liberia , Germany , We've a good reputation for stable quality solutions, well received by customers at home and abroad. Our company would be guided by the idea of "Standing in Domestic Markets, Walking into International Markets". We sincerely hope that we could do business with customers both at home and abroad. We expect sincere cooperation and common development!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Corelle Coordinates at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/Fg0HFM Thank You!
Great Corelle Square 32-Piece Dinnerware Set Kyoto Leaves Service for 8 Review
Corelle Square 32-Piece Dinnerware Set Kyoto Leaves Service for 8 For Sale
Corelle Square 32-Piece Dinnerware Set Kyoto Leaves Service for 8 Unboxing
Review Corelle Square 32-Piece Dinnerware Set Kyoto Leaves Service for 8 Product
https://www.youtube.com/watch?v=s5GUVN3uSCc
This is Melamine Chipboard Kitchen Cabinet With Granite Stone as table top. The most modern and high quality material for your kitchen.
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.











