Factory provide nice price melamine platters Supply to Somalia
Factory provide nice price melamine platters Supply to Somalia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 16inch Melamine Oval Plate |
| Item No. | PT045 |
| Shape | Oval |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 41 cm |
| Width | 41 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
By using a full scientific excellent administration method, great quality and fantastic religion, we get good reputation and occupied this discipline for Factory provide nice price melamine platters Supply to Somalia, The product will supply to all over the world, such as: Islamabad , Argentina , Macedonia , Due to the stability of our items, timely supply and our sincere service, we are able to sell our merchandise not only over the domestic market, but also exported to countries and regions, including the Middle East, Asia, Europe and other countries and regions. At the same time, we also undertake OEM and ODM orders. We will do our best to serve your company, and establish a successful and friendly cooperation with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Subscribe to Come And Play: https://goo.gl/dWc8ss
Kinetic Sand Ice Cream Surprise Toys Learn Colors Play Doh
More Videos from Come and Play:
Super Surprise Eggs Kinder Surprise Kinder Joy Learn Colors
Learn Colors Play Doh Popsicle Ice Cream Candy Surprise Toys
Learn Colors Squishy Balls Kinder Man Microwave Surprise Toys
Learn Colors Play Doh Smiley Face Play Foam Surprise Toys
DIY How to Make Kinetic Sand Ice Cream Surprise Toys Learn Colors
Music from Youtube Audio Library:
https://www.youtube.com/audiolibrary/music
Fluffing a Duck by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100768
Artist: http://incompetech.com/
Life of Riley by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1400054
Artist: http://incompetech.com/
Daily Beetle by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1500025
Artist: http://incompetech.com/
Check us out on:
Google+: https://plus.google.com/+DownundertoysBlogspot888
Twitter: https://twitter.com/comeandplayme
Facebook: https://www.facebook.com/comeandplayfun
Instagram: https://www.instagram.com/buneyh
Freud LU97R010
The after-sale warranty service is timely and thoughtful, encounter problems can be resolved very quickly, we feel reliable and secure.










