Factory provide nice price melamine gift ashtray Export to Macedonia
Factory provide nice price melamine gift ashtray Export to Macedonia Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
We believe in: Innovation is our soul and spirit. Quality is our life. Customer need is our God for Factory provide nice price melamine gift ashtray Export to Macedonia, The product will supply to all over the world, such as: Uruguay , South Africa , Iceland , With a state-of-the-art comprehensive marketing feedback system and 300 skilled workers' hard work, our company has developed all kinds of products ranging from high class, medium class to low class. This whole selection of fine products offers our customers different choices. Besides, our company sticks to high quality and reasonable price, and we also offer good OEM services to many famous brands.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Der Teller mit Kipp-Trick ist das beste Beispiel für Universal Design. In verschiedenen Größen – auch als Schale und mit farbigem Rand – erhältlich, ist er in allen Lebenslagen ein zuverlässiger Begleiter. Ein schräger Innenboden, ein unauffälliger Überhang im Tellerrand und ein Antirutsch-Ring sorgen dafür, dass das Essen leichter auf Löffel oder Gabel kommt und der Teller nicht verrutscht.
This motorized traffic spike system has the lowest deck height in the industry making it very low maintenance. Save thousands and reduce issues with low riding vehicles. Competing products have a 3 inch deck height and our unit is only 1 7/8″ high. The economy 6 foot long unit is shown.
The customer service staff is very patient and has a positive and progressive attitude to our interest, so that we can have a comprehensive understanding of the product and finally we reached an agreement, thanks!











