Best Price on melamine gift ashtray to Muscat Manufacturers
Best Price on melamine gift ashtray to Muscat Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Fast and great quotations, informed advisers to help you choose the correct product that suits all your preferences, a short creation time, responsible top quality control and different services for paying and shipping affairs for Best Price on melamine gift ashtray to Muscat Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: America , Czech Republic , Gabon , We have been persisting in the business essence "Quality First, Honoring Contracts and Standing by Reputations, providing customers with satisfying goods and service. " Friends both at home and abroad are warmly welcome to establish everlasting business relations with us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
In this bonus episode of Make Your Mark! I finally test out the ever popular Pinterest Sharpie Dish Decorating technique! All you need is some cheap white dishes, an oven and a Sharpie marker and you’re golden! Want more ideas? Check out www.MarkMontano.com and join me here:
INSTAGRAM: http://instagram.com/themarkmontano
TWITTER: http://twitter.com/markmontano
FACEBOOK: http://www.facebook.com/MarkMontanoNYC?ref=hl
GRAB MY BOOKS: http://markmontano.com/store/
Make sure to look for Make Your Mark on PBS this September!
The Official YouTube Channel for Mark Montano, Author and TV Host. Mark writes The Big Ass Book of Crafts Series, the best selling craft books in the US. Videos feature various how-to crafting videos from Mark’s “Make Your Mark” Web Series.
Cooperate with you every time is very successful, very happy. Hope that we can have more cooperation!











