Factory provide nice price melamine cat bowl for South Korea Importers
Factory provide nice price melamine cat bowl for South Korea Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Cat Bowl |
| Item No. | PE019 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,48pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.6 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We have now numerous great personnel members good at advertising, QC, and working with kinds of troublesome dilemma from the creation course of action for Factory provide nice price melamine cat bowl for South Korea Importers, The product will supply to all over the world, such as: Lahore , Stuttgart , Sierra Leone , We've been consistently broadening the market within Romania in addition to preparation punching in extra premium quality merchandise connected with printer on t shirt so that you can Romania. Most people firmly believe we've the whole capacity to provide you happy solutions.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Nestlé S.A. (French pronunciation: [nɛsle]; English /ˈnɛsleɪ/, /ˈnɛsli/) is a Swiss multinational food and beverage company headquartered in Vevey, Switzerland. It is the largest food company in the world measured by revenues.
Nestlé’s products include baby food, bottled water, breakfast cereals, coffee and tea, confectionery, dairy products, ice cream, frozen food, pet foods, and snacks. Twenty-nine of Nestlé’s brands have annual sales of over CHF1 billion (about US$1.1 billion), including Nespresso, Nescafé, Kit Kat, Smarties, Nesquik, Stouffer’s, Vittel, and Maggi. Nestlé has 447 factories, operates in 194 countries, and employs around 333,000 people. It is one of the main shareholders of L’Oreal, the world’s largest cosmetics company.
This video is targeted to blind users.
Attribution:
Article text available under CC-BY-SA
Creative Commons image source in video
The enterprise has a strong capital and competitive power, product is sufficient, reliable, so we have no worries on cooperating with them.









