Factory Price For melamine divided plate to Peru Factory
Factory Price For melamine divided plate to Peru Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We are also focusing on enhancing the things administration and QC program in order that we could keep fantastic advantage within the fiercely-competitive enterprise for Factory Price For melamine divided plate to Peru Factory, The product will supply to all over the world, such as: Maldives , Tunisia , Miami , Excellent quality, competitive price, punctual delivery and dependable service can be guaranteed. For further inquires please do not hesitate to contact us. Thank you - Your support continuously inspires us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
“Each set includes 4 pieces – Heart, Spade, Diamond, and Club (one of each)
Perfect for Poker nights
Makes a great gift
Each ashtray has a felt bottom so it won’t scratch hard surfaces
Material: Melamine
Package Contents:
4 x Ashtrays”
The company account manager has a wealth of industry knowledge and experience, he could provide appropriate program according our needs and speak English fluently.











