Factory Promotional melamine gift ashtray for San Diego Manufacturers
Factory Promotional melamine gift ashtray for San Diego Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Benefits of Melamine Dinnerware
Our mission is usually to turn into an innovative provider of high-tech digital and communication devices by providing worth added design and style, world-class producing, and repair capabilities for Factory Promotional melamine gift ashtray for San Diego Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Mali , Botswana , Mecca , We integrate all our advantages to continuously innovate, improve and optimize our industrial structure and product performance. We will always believe in and work on it. Welcome to join us to promote green light, together we will make a better Future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website:http://www.zjmchina.com/
Email:service@zhongji.com
We manufacture EPS, Sandwich Panel and 3D Panel Production Lines since 1992. Joint venture with a German manufacturer of
EPS machinery.The first drafter of the China National Standards for 3D Panel. Z-Lock Panel for cold room.
Our factory is located at the Qingpu Industrial, As the leading and reliable manufacturer of EPS, 3D Panel and Sandwich
Panel Machines, we are mainly engaged in the research & development of our products, machine manufacturing, plant
designing, and talent training.
As a founding member of the Tsinghua Educational Funds, we invested and launched the EPS course at Jilin Science &
Technology Foreign Language Institute. We are the first drafter of the China National Standards for 3D Panel.
We export various EPS Machines, Sandwich Panel Machines, and 3D Panel Machines to worldwide. With our well organized and
perfect customer service network.
The Mineral Wool Sandwich Panel Production Line produced by Zhongji has achieved the strip cutting of 250mm thick of
high-density mineral wool panel, automatic conveying, flip angle of 90.c , as well as the saw cutting , automatic staking
and wrapping of the sandwich panel after production, and can produce different models of wall panels, roof panels, door
panels and cold storage panels, etc.
As the pioneer and manufacturer of EPS, Sandwich Panel and 3D Panel Production Lines, we at Zhongji relentlessly work
hard to improve the quality of our products and services and develop new innovative ideas to keep pace with the current
trend in high-end technology in this field; all in the bid to satisfy our valued customers requirements.
We warmly welcome friends and all those interested in our products and services to visit our factory in Shanghai, China!
PRODUCT CENTER
Polyurethane Machine
EPS Machine
Roll Forming Machine
3D Panel Machine
Sandwich Panel Machine
ICF Panel Machine
In China, we have many partners, this company is the most satisfying to us, reliable quality and good credit, it is worth appreciation.










