Factory Price For melamine colander for Orlando Manufacturer
Factory Price For melamine colander for Orlando Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Colander |
| Item No. | BW257 |
| Shape | Round with handle |
| Body Color | Blue/Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.3 cm |
| Width | 18.3 cm |
| Height | 5.3 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 9.5 |
| Shipping Weight (kg) | 10.8 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Benefits of Melamine Dinnerware
We know that we only thrive if we can guarantee our combined price competiveness and quality advantageous at the same time for Factory Price For melamine colander for Orlando Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Saudi Arabia , Nicaragua , Colombia , At Present, our merchandise have been exported to more than sixty countries and different regions, such as Southeast Asia, America, Africa, Eastern Europe, Russia, Canada etc. We sincerely hope to establish wide contact with all potential customers both in China and the rest part of the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
EBAY: http://myworld.ebay.com/annettelabedzki
LIKE us on FACEBOOK :http://www.facebook.com/pages/Labedzki-Art/48646610147?
WEBSITE: http://www.labedzki-art.com/
TWITTER: http://twitter.com/Labedzki_Art
GOOGLE+: http://gplus.to/annettelabedzki
PINTEREST:http://pinterest.com/annettelabedzki
MUSIC BY : Kevin MacLeod at: http://www.incompetech.com
Showing you a fun and simple way to make china plates with paper
This is a walk through of our new control panel. The cabinet goes together via cam lock system in minutes! Play your favorite arcade and console games in a portable package.
Get one here https://gameroomsolutions.com/shop/arcade-control-panel/
Includes:
Cnc cut 3/4″ black melamine and plexi glass
Pre-Slotted for tmolding
Cam lock hardware
Joystick mounting hardware
Cabinet hinges for easy access to control wiring
Photoshop template to design your own graphics or you can choose from previous customer designs
Raspberry Pi image for plug and play with our control kits
We also offer
Control Kit – Joysticks, buttons, usb encoder, and all necessary wiring
Graphics Package – We can print and also pre-apply your graphics
SUBSCRIBE!
http://www.youtube.com/subscription_c…
THERE’S MORE GOODNESS FOR YOU HERE
YouTube: http://www.youtube.com/user/MyMediaGuy
Website: http://gameroomsolutions.com
Google+: http://google.com/+Gameroomsolutions
Twitter: https://twitter.com/thegameroomguru
Facebook: http://goo.gl/zMXbqH
It is not easy to find such a professional and responsible provider in today's time. Hope that we can maintain long-term cooperation.











