factory Outlets for melamine waste bin to panama Factory
factory Outlets for melamine waste bin to panama Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | Fashion Melamine Waste Bin |
| Item No. | CP104 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 20 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 27 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.1 |
| Shipping Weight (kg) | 9.6 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our firm aims to operating faithfully, serving to all of our consumers , and working in new technology and new machine continually for factory Outlets for melamine waste bin to panama Factory, The product will supply to all over the world, such as: Roman , Finland , Panama , Now we are sincerely consider to grant brand agent in different areas and our agents' maximum margin of profit is the most important thing we care about. Welcome all of the friends and customers to join us. We are ready to share win-win corporation.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
We specially produce: POF 0.012-0.03(fold film),CCP-L-type automatic packaging machine series, CCP-H-type horizontal (pillow) packaging machine series, Automatic film laminating sealmachine,automatic modified atmosphere packaging machine,side sealing packing machine, CCP-sleeve type packaging machine ,CCP-Jet heat shrink machine, POF shrink film 2-1 shrink packing machine. plastic bottles packaging machine,2-1 shrink packing machine,sleeve type packaging machine,Jet heat shrink machine,side sealing packing machine,sewing thread shrink wrap machine,automatic hardware packing machine,biscuit / cookie packing machine,automatic axle packaging machine,candy packing machine
Products and services are very good, our leader is very satisfied with this procurement, it is better than we expected,










