Factory For melamine divided plate for Ireland Factories
Factory For melamine divided plate for Ireland Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9.375inch Melamine kids divided Plate |
| Item No. | PT207 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Kids |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 24 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.7 |
| Shipping Weight (kg) | 9 |
Product detail pictures:




Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
Dedicated to strict high-quality management and considerate shopper company, our experienced team associates are normally available to discuss your requirements and ensure full shopper gratification for Factory For melamine divided plate for Ireland Factories, The product will supply to all over the world, such as: Argentina , Norway , Czech , Our company sets up several departments, including production department, sales department, quality control department and sevice center,etc. only for accomplish the good-quality product to meet customer's demand, all of our products have been strictly inspected before shipment. We always think about the question on the side of the customers,because you win,we win!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Dear, Sir / Madam,
We wish to introduce ourselves as the authorized Importer and Distributor for OCEAN GLASSWARE Brand Manufactured in THAILAND. Ocean Glassware range of products includes clear tumblers, Stemware, Pressed ware like plates and bowls, Service accessories and ashtrays. We also have a Wide Range of Gift Sets for Corporate Gifting. We have added a new range of Products under the Brand Name “LUCARIS” Crystal of Modern Asia. K.I. Glassware is pleased to introduce Lucaris Crystal, a High End Premium Crystalline Based Stemware and Tumblers. Lucaris Stemware has been meticulously designed and crafted to the Smallest Details, to ensure the Highest in functionality and Aesthetic Quality and that evoke all Senses, meeting the Demands of Wine lovers and Food Service Professionals. All of these Products are available under a Set of 6 for the Convenience of Gifting and Use at Home.
I would most kindly request you to check our Website www.oceanglass.com and www.lucariscrystal.com .
In case of a Requirement of the following Gift sets or Presentation, Please email us your request at sunil@kiglassindia.com.
Thanking You,
Best Regards,
SUNIL SRIVASTAVA
SALES MANAGER-MT & B2B(INDIA)
K.I.GLASSWARE INDIA PVT.LTD.
17A/41, 2nd Floor,
Opp. Jessaram Hospital,
Gurudwara Road, Karol Bagh,
New Delhi – 110 005
Mob: +918882228344
Email: sunil@kiglassindia.com
Website: www.lucariscrystal.com, www.oceanglass.com
John from http://www.discountjuicers.com/ shares with you the all new Omega NC800 that has just been released and available at
http://www.discountjuicers.com/omeganc800.html
This new 5th generation horizontal single auger juicer is the best yet. With its improved features it is said to get 7%-13% higher yield than the previous 4th generation model.
In this video John will unbox the new juicer, while explaining the new features and how these features will benefit you. In addition, he will compare the NC800 with the 4th generation Omega 8004 to show you the specific differences and explain why you will get better performance out of the new NC800 model.
The Omega NC800 Nutrition Center juicer is the perfect juicer for juicing a variety of fruits and vegetables, but juices best things like leafy greens and wheatgrass.
to order the all-new Omega NC800, please visit
http://www.discountjuicers.com/omeganc800.html
Cooperate with you every time is very successful, very happy. Hope that we can have more cooperation!











