Factory directly sale melamine meal tray Supply to venezuela
Factory directly sale melamine meal tray Supply to venezuela Detail:
| Specification | |
| Item Name | 11.5inch Melamine Meal Tray |
| Item No. | TR079 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29 cm |
| Width | 22 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Affordable Types of Dinnerware Sets
Our business puts emphasis over the administration, the introduction of talented staff, plus the construction of team building, attempting hard to boost the standard and liability consciousness of personnel customers. Our corporation successfully attained IS9001 Certification and European CE Certification of Factory directly sale melamine meal tray Supply to venezuela, The product will supply to all over the world, such as: Tunisia , Singapore , UK , Our company will adhere to "Quality first, , perfection forever, people-oriented , technology innovation"business philosophy. Hard work to keep making progress, innovation in the industry, make every effort to first-class enterprise. We try our best to build the scientific management model, to learn abundant professional knowledge, to develop advanced production equipment and production process , to create the first-call quality products, reasonable price , high quality of service , quick delivery , to give you create new value .
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Online Shopping for Kitchen Small Appliances from a great selection of Coffee Machines, Blenders, Juicers, Ovens, Specialty Appliances, amp; more at everyday low prices..
For more details please visit: http://po.st/pp905S Thank You!
Great Great Northern Popcorn Red Good Time Popcorn Popper Machine Cart, 8 Review
Great Northern Popcorn Red Good Time Popcorn Popper Machine Cart, 8 For Sale
Great Northern Popcorn Red Good Time Popcorn Popper Machine Cart, 8 Unboxing
Review Great Northern Popcorn Red Good Time Popcorn Popper Machine Cart, 8 Product
https://www.youtube.com/watch?v=wex274xF4R8
This silicone spatula/rubber scraper with a spoon shape will no doubt become your favorite tool in the kitchen. Use it to mix, scrape and stir any batter, then scrape every bit of batter from the bowl. The last of the peanut butter and mayo don’t stand a chance in a jar with this spatula around. Perfect for use on non-stick surfaces. Heat resistant to 500°F.
http://www.lemonpoppyinc.com/product/silicone-spoon_red/
The factory workers have rich industry knowledge and operational experience, we learned a lot in working with them,we are extremely grateful that we can encount a good company has excellent wokers.










