Factory directly provided 6inch melamine coaster placemat for Comoros Importers
Factory directly provided 6inch melamine coaster placemat for Comoros Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Coasters Placemat |
| Item No. | PT215 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.6 cm |
| Width | 17 cm |
| Height | 0.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.5 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Top Ten Power Toothbrushes
We usually continually offer you the most conscientious consumer services, along with the widest variety of designs and styles with finest materials. These initiatives include the availability of customized designs with speed and dispatch for Factory directly provided 6inch melamine coaster placemat for Comoros Importers, The product will supply to all over the world, such as: Algeria , kazakhstan , panama , As the world economic integration bringing challenges and opportunities to the xxx industry, our company , by carrying on our teamwork, quality first, innovation and mutual benefit, are confident enough to supply our clients sincerely with qualified merchandise, competitive price and great service, and to build a brighter future under the spirit of higher, faster, stronger with our friends together by carrying on our discipline.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website login karey :www. skengineers.info www.skindustries.info
CUSTOMER CARE 08081308899,09319414137, 09058844721 09319933241, 09456624895
Low Price Machinery For Sale Thermocol Dona-Plate Machine, Disposable Glass Machines, Paper Dona-Plate Machines, Paper Cup Machines, Food Processing Machines, Plastic Product Making Machine, Textile Machineries, Different Pouch Packaging Machines, Mineral Water, Note Book Making Machine, Melamine Crockery Machine, Interlocking Machine, Candle Machine, Bakery Machines 2000 Machines Etc.…@34,999/Onwards
0% Finance
Free Training/Marketing Agreements & up to 25% off
Apna Full Name-Address, Email.id Sms Kre.
S K ENGINEERS
102 GARDEN CITY
OPP PAWAN VIHAR,
UNIVERCITY ROAD
BAREILLY UP
http://www.smallscaleindustries.in
https://www.youtube.com/user/skengineersbly
http://skengineersmachine.tradeindia.com
https://www.facebook.com/skengineersbly
SYDNEY, AUSTRALIA – Hong Kongers have given tourists from China the nickname ‘locusts’ because of their tendency to buy out or devour everything they come into contact with.
The behavior isn’t limited only to tourists, particularly with globalization and China opening its borders to imported products.
This past week supermarkets in Sydney, Australia, suffered shortages of organic baby formula. Brands such as Bellamy, Aptamil Gold, and A2 Platinum were particularly hard hit.
Many Chinese nationals living in Australia began buying baby formula in bulk at their local supermarket to resell online on Taobao, China’s version of eBay. Prices for a tin of baby formula can range from USD $25-$40.
The shortage has left Australian parents outraged. One woman posted to Facebook and said that Chinese shoppers had cleared out the entire stock and wouldn’t even give her one tin.
A distrust of Chinese-manufactured formula began in late 2008, after nearly 300,000 babies fell sick and 6 died after drinking formula deliberately laced with the chemical melamine.
—————————————-———————
Welcome to TomoNews, where we animate the most entertaining news on the internets. Come here for an animated look at viral headlines, US news, celebrity gossip, salacious scandals, dumb criminals and much more! Subscribe now for daily news animations that will knock your socks off.
Visit our official website for all the latest, uncensored videos: http://us.tomonews.net
Check out our Android app: http://bit.ly/1rddhCj
Check out our iOS app: http://bit.ly/1gO3z1f
Get top stories delivered to your inbox everyday: http://bit.ly/tomo-newsletter
Stay connected with us here:
Facebook http://www.facebook.com/TomoNewsUS
Twitter @tomonewsus http://www.twitter.com/TomoNewsUS
Google+ http://plus.google.com/+TomoNewsUS/
Instagram @tomonewsus http://instagram.com/tomonewsus
As a veteran of this industry, we can say that the company can be a leader in the industry, select them is right.











