Professional Design melamine square ashtray for Comoros Manufacturer
Professional Design melamine square ashtray for Comoros Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 4pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 18 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.2 |
| Shipping Weight (kg) | 9.5 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
"Quality 1st, Honesty as base, Sincere company and mutual profit" is our idea, in an effort to create consistently and pursue the excellence for Professional Design melamine square ashtray for Comoros Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Guatemala , azerbaijan , Brisbane , If you are for any reason unsure which product to select, do not hesitate to contact us and we will be delighted to advise and assist you. This way we will be providing you with all the knowledge needed to make the best choice. Our company strictly follows "Survive by good quality, Develop by keeping good credit. " operation policy. Welcome all the clients old and new to visit our company and talk about the business. We are looking for more and more customers to create the glorious future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
The Cake Song (Wooden Spoon Mix)
This is a fun song about how great cake is! Yeah, we all love a bit of cake, don’t we?!
Hope you like the art work, it took me a while to create it all and set up this video.
Disclaimer: No cakes were harmed during the making of this video.
Copyright 2017.
All rights reserved.
Learn how to make these adorable concrete planters with today’s DIY.
You Will Need:
• Quick Set Concrete (Available at any hardware store – you will need some supplies for this as well, please follow the instructions on your box)
• Paint
• Cardboard
• Duck Tape
• Knife
Want to download the geometric pattern I used? Click here: https://drive.google.com/file/d/0B-PJ__wJh8SlQkRQY3FLWlNMMU0/view?usp=sharing
Want to read my blog post? Click here: http://www.thediydiary.com/2015/02/do-it-yourself-concrete-planters.html
Thanks for watching!
xxKelsey
————————————-
Links:
Blog: www.theDIYdiary.com
Facebook: www.facebook.com/theDIYdiary
Twitter: www.twitter.com/kelseyinkol
Instagram: www.instagram.com/kelseyinkol
Pinterest: www.pinterest.com/kelseyinkol
This company has the idea of "better quality, lower processing costs, prices are more reasonable", so they have competitive product quality and price, that's the main reason we chose to cooperate.










