Factory directly provide melamine kids bowl to Istanbul Importers
Factory directly provide melamine kids bowl to Istanbul Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4.5inch Round Melamine Kids Bowl |
| Item No. | BW293 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 11.4 cm |
| Width | 14.1 cm |
| Height | 5.4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.2 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
we can easily offer you high-quality products and solutions, competitive rate and very best shopper support. Our destination is "You come here with difficulty and we give you a smile to take away" for Factory directly provide melamine kids bowl to Istanbul Importers, The product will supply to all over the world, such as: Luxemburg , Mongolia , New York , If any product meed your demand, please feel free to contact us. We're sure your any inquiry or requirement will get prompt attention, high-quality products, preferential prices and cheap freight. Sincerely welcome friends all over the world to call or come to visit, to discuss cooperation for a better future!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4: Kitchen amp; Dining..
For more details please visit: http://review.sekut.top/-lenox-butterfly-meadow-measuring-cups-set-of-4-kitchen-dinin-B009LJWX9C.html Thank You!
Great Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Review
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin For Sale
Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Unboxing
Review Lenox Butterfly Meadow Measuring Cups, Set of 4 Kitchen Dinin Product
https://www.youtube.com/watch?v=http://review.sekut.top/-lenox-butterfly-meadow-measuring-cups-set-of-4-kitchen-dinin-B009LJWX9C.html#
If you plan to declutter and live a minimalist life, come see how I do it. How to live a Simple Life in an Airstream Travel Trailer or Caravan, encapsulating Minimalist Living or Simple Living.
For my video about how I go Off-Grid in the summer in my Airstream, please check out this video: https://youtu.be/w1wBQ-iHmPU
For my video about how I carry the motorcycle when towing my caravan, please check out this video: https://youtu.be/vVORD-zhz_c
We have been looking for a professional and responsible supplier, and now we find it.










