Factory directly provide melamine gift ashtray to French Factory
Factory directly provide melamine gift ashtray to French Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Promotional Gift Ashtray |
| Item No. | AT056 |
| Shape | Round |
| Body Color | Yellow |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 10.5 cm |
| Height | 4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.7 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Affordable Types of Dinnerware Sets
The organization keeps on the procedure concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, purchaser supreme for Factory directly provide melamine gift ashtray to French Factory, The product will supply to all over the world, such as: Turkey , Singapore , Sierra Leone , We have a dedicated and aggressive sales team, and many branches, catering to our main customers. We are looking for long-term business partnerships, and ensure our suppliers that they will definitely benefit in both short and long run.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Hello Kitty Play Foam Chocolate Surprise Eggs Ice Cream Cups SpongeBob Pokemon Winnie The Pooh Toys.
* We make Kinder surprise egg videos and educational videos for toddlers and children. Subscribe!
Official Site http://eggvideos.com
* Music: YT library
Feelin Good by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100475
Artist: http://incompetech.com/
Chee Zee Beach – Latinesque by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Source: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100686
Artist: http://incompetech.com/
The company account manager has a wealth of industry knowledge and experience, he could provide appropriate program according our needs and speak English fluently.











